10-тото издание на Стартап Викенд Скопје – овој пат онлајн 

Total
2
Shares

Не треба да дозволиме пандемијата да го сопре развојот на нови бизнис решенија – велат организаторите на Стартап Викенд Скопје, кои оваа година стојат позади 10-тото јубилејно издание на овој настан.

Стартап Викенд Скопје е 54 часовен настан кој ги обединува претприемачите, иноваторите, стартап ентузијатите и креативците со цел за време на само еден викенд, тимски да направат победничко бизнис решение. Традиционално настанот се одржува во живо, но поради моменталната ситуација, исто како и минатата година, настанот ќе се одржи онлајн за време на викендот 16-18 АПРИЛ!
Учеството е бесплатно и можеш да обезбедиш карта ТУКА

Затоа што сите активности ќе се одвиваат онлајн на платфомите Discord и Zoom, на настанот можат да учествуваат сите стартап ентузијасти од С. Македонија од комфорот на нивниот дом. Пријавување со идеја или без, настанот нуди големи придобивки за сите учесници, од дружење и развивање на комуникациските вештини, до стекнување контакти со искусни ментори, и многу вредни награди за победничкиот тим – велат организаторите од Тимот на Solveo, кои го организираат Стартап Викенд Скопје по 4-ти пат.

Учеството е БЕСПЛАТНО, но местата се ограничени и затоа ако имате генијална бизнис идеја, или пак сакате креативна стимулација и дружење, побрзајте да го резервирате вашето место ТУКА!

За повеќе информации посетете ги Facebook и веб страната на настанот. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sign Up for Our Newsletters

Get notified of the best deals on our WordPress themes.

You May Also Like

Се реализираше и 10-от Startup Weekend Skopje! Кои беа победничките решенија?

Минатиот викенд се оддржа десеттото јубилејно издание на Startup Weekend Skopje – оваа година повторно онлајн. За време на викендот 8 тимови работеа на нивните уникатни стартап идеи и за…
Прочитај

C3 Global Cloud Skills v-Tour бесплатната конференција наменета за IT менаџери, IT професионалци, програмери, бизнис лидери и HR менаџери

И годинава, Семос Едукација, со поддршка на Microsoft, ја организира C3 Global Cloud Skills v-Tour, бесплатната конференција наменета за IT менаџери, IT професионалци, програмери, бизнис лидери, HR менаџери, од компании…
Прочитај